Rok 2022 sice ochladil trh, ale realitním investicím se u nás daří dál

9

Ve světě realit byl rok 2022 milníkem, kdy se trh s nemovitostmi po předchozím zběsilém tempu růstu cen zklidnil. Osobně jsem si ale jen potvrdil, že investice do realit je stále ta nejlepší volba a že když máte kolem sebe skvělý tým, vůbec se nemusíte bát svou práci delegovat.

Není třeba si lhát, vysoká úroková sazba hypoték v uplynulém roce ochladila zájem o nemovitosti. Prohlídek není tolik, najít zájemce trvá déle než dřív. 

Jsem rád, že i přesto s týmem uzavíráme prodeje dál nehledě na trend na trhu. Má práce je ale pestřejší, mám zase víc projektů a další plánuji rozjet v novém roce (o tom ale víc dalším článku už brzy). Proto jsem musel práci víc delegovat a nechat odpovědnost na mém týmu. Ten má tak v součtu lepší výsledky a uzávěrku než já. Ale rozhodně mě to nemrzí, jsem rád, že se na ně můžu spolehnout.

V téhle fázi textu se je sluší vyjmenovat a všem jim poděkovat. Jsou to Míra Němček (a jeho parťáci Lukáš Kydlíček, Pavel Maxa, Martin Tureček), Vašek Albl (a jeho parťáci Jan Klimes, Jan Král), Veronika Švajcrová a v neposlední řadě má žena Štěpánka Pichler.

Rok 2022 byl také zlomovým rokem v životě naší firmy Top Media Holding. Trápili jsme, hledali jak firmu nastartovat, aby byla v plusových číslech, a hlavně, jak najít správného lídra, který by podnik vedl. Nakonec se toho nelehkého úkolu chopila má žena a firmu postavila na nohy. Makléřům zajišťujeme kompletní a profesionální servis při pořizování obrazových materiálů na propagaci nemovitostí. 

Všichni jsme to zaznamenali, ceny nemovitostí už nestoupají strmě vzhůru jako v předchozích letech. Rostoucí trend se spíš zastavil, ale to neznamená, že by nějak polevily investice. Sobě, svým známým, přátelům i investičním partnerům pomáhám v realitách zhodnocovat jejich finanční prostředky v hodnotě desítek až stovek milionů korun.

V uplynulém roce jsme takhle se ziskem prodali jeden bytový dům, další nakoupili a nyní na něm probíhá rekonstrukce tak, aby se jeho cena opět zvedla. Koupili jsme developerský projekt s výstavbou 66 bytů a čtyř rodinných domů. Pokud jde o investice, je za současné situace potřeba počítat s dlouhodobým časovým horizontem jejího zhodnocení.

Zase jsme o kus posunuli firmu Home Evolution, která se specializuje na inteligentní domy, v dubnu budeme spouště showroom. A stavební firma Do Nového, kterou vede můj brácha Dan a kamarád Jirka Vintr, se etablovala natolik, že už se nebojí ani větších zakázek.  

A na závěr, jestli byl něčím rok 2022 opravdu důležitým, tak tím, že jsem se oženil. V roce 2023 nás čeká loučení s bytem a stěhování do vlastního domečku, který jsme koupili už v první vlně našeho developerského projektu. 

Přeju vám, ať i pro vás má číslovka 2023 jen tu nejsvětlejší budoucnost. 

Spojme se

Chcete, abych se postaral o prodej vaší nemovitosti? Nebo máte zájem o odhad tržní ceny nemovitosti pro prodej či dědické řízení? 

Využijte váš oblíbený způsob kontaktu a rád se vám budu věnovat.

Kontakty

Jan Pichler – Realitní expert
+420 732 233 935
 jpichler@rgpichler.cz

Kancelář

Alej Svobody 770
323 00 Plzeň

DSC00536_4
Kontaktní formulář